Aresztowano 18 podejrzanych o pedofilię

Hiszpańska policja poinformowała w czwartek o aresztowaniu 18 osób za posiadanie wyjątkowo drastycznych zdjęć z dziecięcą pornografią. Do zatrzymań doszło w trzech miastach Hiszpanii. Wśród aresztowanych jest Niemiec skazany już za pedofilię we własnym kraju.

- Wszyscy aresztowani posiadali materiały o wyjątkowo drastycznej treści pedofilskiej - podano w policyjnym komunikacie.

Reklama

62-letni Niemiec, zatrzymany w Benidorm na wschodzie Hiszpanii, miał w swoim domu smakołyki, zabawki, a także nowe dziecięce ubrania, aby "wzbudzić zaufanie swych przyszłych ofiar".

Wśród materiałów znalezionych w jego mieszkaniu, gdzie okna były zakryte płytami aluminiowymi, są zdjęcia i filmy wideo przedstawiające osobę nieletnią. Mężczyzna poinformował, że molestował ją przez siedem lat, kiedy dziewczyna była w wieku od 10 do 17 lat; za to też został skazany w Niemczech. Dodał, że jest to córka jego byłej przyjaciółki.

Inny domniemany pedofil, zatrzymany w Madrycie, miał 49 twardych dysków komputerowych i 38 kartonów z płytami CD i DVD zawierającymi pedofilskie zdjęcia.

Operacja hiszpańskiej policji została przeprowadzona we współpracy z  policją z amerykańskiego stanu Wyoming.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje