Ariel Castro popełnił samobójstwo

Amerykanin Ariel Castro, skazany na dożywocie za więzienie i torturowanie przez ponad dekadę trzech kobiet w swym domu w Cleveland, został znaleziony martwy w celi - poinformowały w środę władze więzienne. Agencja AP podała, że mężczyzna popełnił samobójstwo.

Rzeczniczka służb penitencjarnych JoEllen Smith powiedziała, że 53-letniego Castro znaleziono we wtorek wieczorem powieszonego w celi. Podjęto próbę reanimacji, po czym przewieziono go do szpitala, gdzie około półtorej godziny później lekarze stwierdzili zgon.

Reklama

Smith dodała, że do celi Castro zaglądano co pół godziny, ale nie był on objęty ciągłym nadzorem, jaki wprowadza się wobec więźniów, którzy mają skłonności samobójcze.

Castro został w sierpniu skazany na dożywocie bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe i dodatkowo na tysiąc lat więzienia. Przyznał się łącznie do 937 zarzutów dotyczących morderstwa, porwania i gwałtu, m.in. do tego, że biciem doprowadził do poronienia u jednej ze swych ofiar, która zaszła w ciążę w czasie uwięzienia.

"Bił mnie, brutalnie gwałcił i skuwał łańcuchem"


Przed ogłoszeniem wyroku oskarżony przekonywał, że nie jest potworem. Przyznał się do stawianych zarzutów w zamian za rezygnację przez prokuraturę z żądania kary śmierci. Castro przeprosił swoje ofiary, ich rodziny.

Oskarżony mówił w sądzie, że uprowadził i dręczył trzy młode kobiety z powodu "uzależnienia od seksu". Twierdził, że sam był w dzieciństwie molestowany seksualnie oraz uzależniony od pornografii. Castro mówił też, że nie planował tych trzech porwań, działał pod wpływem impulsu. Zapewniał, że nie robił kobietom krzywdy i był delikatny.

Jednak jedna z jego trzech ofiar, 32-letnia Michelle Knight, przedstawiała zupełnie inny obraz życia z Castro. Według niej, bił ją, brutalnie gwałcił, skuwał łańcuchem.

Amanda Berry zniknęła w 2003 roku, gdy miała 16 lat, Gina DeJesus zaginęła w 2004 roku jako 14-latka, a Michelle Knight w 2002 roku. Każdej z nich Castro zaoferował, że podwiezie ją swoim samochodem. Testy DNA potwierdziły, że Castro ma z Berry 6-letnią córkę.

Kobiety zdołały uciec z jego domu 6 maja 2013 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Ariel Castro | samobójstwo | kara więzienia | śmierć

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy