Reklama

Reklama

Austria przyjęła dziś 10 tysięcy imigrantów

Około 10 tysięcy imigrantów trafiło dziś do Austrii. Chorwaci poinformowali, że od środy granice ich kraju przekroczyło prawie 21 tysięcy uchodźców.

Węgrzy poinformowali, że ukończyli budowę długiego na 41 km płotu z drutu kolczastego, który ma uniemożliwić nielegalne przekraczanie granicy chorwacko-węgierskiej. Pozostała jej część biegnie wzdłuż rzeki Drawy, która jest trudna do sforsowania. Węgierskie władze usiłują też pozbyć się imigrantów, którzy już przebywają w ich kraju i chcą wyjechać dalej na zachód. Tylko dziś autokary odwiozły na granicę z Austrią około 6700 osób.Tymczasem Chorwacja ma problem z prawie 21 tysiącami imigrantów, którzy znajdują się na terytorium tego kraju. Chorwaci kilka dni temu ogłosili, że przepuszczą wszystkich chętnych do wyjazdu do Europy Zachodniej.

"Korytarz" do Europy Północnej

Reklama

Teraz sami organizują transporty na Węgry i do granicy ze Słowenią, by jak najszybciej pozbyć się problemu. Dziś przez Słowenię do Austrii dotarła pierwsza grupa około 150 imigrantów. Słoweński premier poinformował, że jego rząd rozważa utworzenie "korytarzy" dla uchodźców, którzy chcą wyjechać do Europy Północnej. 

Grupy uchodźców, którzy koczują na granicy chorwacko-słoweńskiej wdają się w burdy między sobą i z policją. Tak było między innymi w mieście Harmica, gdzie policjanci musieli użyć gazu pieprzowego.

Wsparcie finansowe dla uchodźców

Tymczasem przedstawiciele Komisji Europejskiej wzywają do dalszych działań w celu rozwiązania problemu uchodźców. Europejscy technokraci deklarują pomoc finansową dla uchodźców pozostających w Turcji. Chcą na ten cel przekazać około miliarda euro. Kanclerz Austrii Werner Faymann oraz wicekanclerz Nimiec Sigmar Gabriel wydali wspólne oświadczenie, w którym wzywają ONZ, by wsparły około 5 miliardami euro pomocy uchodźców przebywających w Libanie i Jordanii.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne