Benjamin Netanjahu rozmawiał telefonicznie z Donaldem Trumpem o Syrii i Iranie

Premier Izraela Benjamin Netanjahu poinformował w niedzielę, że rozmawiał telefonicznie na temat Syrii i Iranu z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem przed poniedziałkowym spotkaniem przywódcy USA z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Helsinkach.

Premier Izraela oświadczył, że w trakcie rozmowy z Trumpem dyskutowali o "bezpieczeństwie i kwestiach dyplomatycznych wynikających z rozwoju sytuacji w regionie (...) oczywiście w szczególności dotyczącej Syrii i Iranu".

Reklama

Netanjahu podziękował Trumpowi za jego twardą postawę wobec Iranu. Dodał, że amerykański przywódca "wyraźnie potwierdził swoje zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa Izraela i gotowość do pomocy Izraelowi w różnych dziedzinach".

Trump i Putin spotkają się w Helsinkach w poniedziałek, 16 lipca. Oficjalne wydarzenia związane z amerykańsko-rosyjskim szczytem rozpoczną się po południu - około godz. 13 (ok. godz. 12 w Polsce) w pałacu prezydenckim w Helsinkach.

Po rozmowach zaplanowano roboczy lunch w szerszym gronie, po którym, o godz. 15-16 czasu polskiego, odbędzie się wspólna konferencja prasowa przywódców USA i Rosji.

Dowiedz się więcej na temat: Izrael

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje