Reklama

Reklama

Berlusconi: Lampedusę opuszczą wkrótce wszyscy imigranci

Premier Włoch Silvio Berlusconi obiecał na Lampedusie, że w ciągu najbliższych dwóch-trzech dni wyspę opuszczą wszyscy imigranci, którzy przybyli z północnej Afryki. Ogłosił, że jego rząd zgłosi Lampedusę do Pokojowej Nagrody Nobla.

Szef włoskiego rządu, który przyleciał na wyspę, by osobiście przekonać się o skali kryzysu imigracyjnego, w jakim jest pogrążona, ogłosił: "W ciągu 48-60 godzin na Lampedusie pozostaną tylko stali mieszkańcy".

Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rządu uciekinierzy zostaną rozwiezieni statkami do ośrodków, baz, koszar i miasteczek namiotowych w innych punktach Włoch.

"Wszędzie zostaną przywrócone normalne warunki" - powiedział Berlusconi, zwracając uwagę na skalę "degradacji" otoczenia.

Zapewnił, że strona włoska otrzymała od władz Tunezji, skąd przypływają nielegalni imigranci, zapewnienie o tym, że będą one patrolowały porty i wybrzeża, aby powstrzymać ruch łodzi.

Następnie ujawnił: "Kupujemy także kutry rybackie od Tunezyjczyków po to, aby nie mogły być wykorzystane do przerzutu ludzi".

"To zaś oznacza, że kiedy wycofam się z polityki, wezmę jeden kuter i będę sprzedawał świeże ryby" - zażartował premier.

"Mamy zapewnienie o gotowości przyjęcia wszystkich Tunezyjczyków, których uda nam się odesłać" - oświadczył szef rządu.

Dodał, że zamierza zrealizować plan, który sprawi, że "wyspa będzie miała kolory" słynnego kurortu Portofino.

"Powierzyliśmy telewizjom RAI i Mediaset zrobienie materiałów, które przyciągną Włochów na Lampedusę, która zawsze była rajem i znowu nim będzie" - obiecał Berlusconi.

"Zajrzałem do internetu i kupiłem dom przy plaży Cala Francese. Nazywa się Dwie Palmy. Ja też będę mieszkańcem Lampedusy" - powiedział premier, oklaskiwany przez mieszkańców.

Dowiedz się więcej na temat: rząd | imigracja | Lampedusa | Silvio Berlusconi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje