Reklama

Reklama

Bill Clinton: Cały świat podziwia Polskę

"Dzięki poczuciu solidarności politycznej i społecznej polskie PKB potroiło się od wyzwolenia spod dominacji Związku Radzieckiego. Polska gospodarka plasuje się na szóstym miejscu UE. Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być jak Polska" - mówił w czwartek Bill Clinton, były prezydent USA.

"Cały świat was podziwia, potrzebujemy was znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej" - powiedział w Warszawie Bill Clinton podczas kongresu ABSL Summit w Warszawie.

Reklama

Jak podkreślił, od upadku muru berlińskiego Polacy stworzyli system, który jest w stanie budować inkluzywną gospodarkę dobrobytu. Zaznaczył, że "w dłuższym czasie gospodarka rynkowa działa lepiej, gdy funkcjonuje równo i ma sumienie".

"Dzięki poczuciu solidarności politycznej i społecznej polskie PKB potroiło się od momentu wyzwolenia się spod dominacji Związku Radzieckiego. (...) Polska oparła się kryzysowi gospodarczemu, dzięki korzyści bycia częścią UE. Jest gospodarką, która plasuje się na szóstym miejscu w Unii. Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być takimi jak Polska" - zaznaczył były prezydent Stanów Zjednoczonych.

Podkreślił: "Możecie być przywódcą Europy i zawieźć Europę do zupełnie innego miejsca".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje