Bin Laden wzywa do męczeństwa

Przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden wezwał do męczeństwa jako broni i drogi do chwały dla muzułmanów w nagraniu wideo, które - jak poinformowała w sobotę sieć telewizyjna CNN - zostało przechwycone zanim ukazało się na stronach internetowych radykalnych ugrupowań islamskich.

CNN podkreśliła, że nie jest w stanie zweryfikować autentyczności 40-minutowego nagrania, które zostało przetłumaczone z języka arabskiego na angielski.

Reklama

Nie można też ustalić, gdzie i kiedy dokonano nagrania. Jednak zdaniem CNN, jest to montaż starych nagrań, dokonany w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Bin Laden przemawia tylko przez 50 sekund na tle podobnym do tego, które występuje w nagraniach dokonanych przed atakami terrorystycznymi z 11 września 2001 r.

Przywódca Al-Kaidy powiedział m. in., że sam prorok Mahomet chciał być męczennikiem. - Szczęśliwy jest ten, którego Bóg wybrał na męczennika - dodał.

W ub. piątek Senat USA opowiedział się za podwojeniem nagrody za schwytanie bin Ladena do 50 mln dolarów. Senatorzy zaapelowali też do prezydenta Busha o nasilenie działań mających na celu schwytanie bin Ladena po tym jak opublikowano raport wywiadu, według którego Al-Kaida jest coraz silniejsza.

Wywiad USA twierdzi, że bin Laden ukrywa się w górzystych rejonach północno zachodniego Pakistanu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: przywódcy | cnn | Osama bin Laden

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy