Reklama

Reklama

Brytyjski rabuś wszechczasów "chce się poddać"

Najbardziej poszukiwany przestępca w Wielkiej Brytanii - ostatni z bandy rabusiów, która w 1963 roku okradła pociąg z pieniędzmi, zamierza dobrowolnie oddać się w ręce policji. Ronnie Biggs wysłał e-mail do wysokiego oficera Scotland Yardu, w którym zapowiedział, że chce wrócić do kraju, choć wie, że zostanie natychmiast aresztowany.

Jak pisze brytyjska gazeta "The Sun", przestępca dołączył do listu zeskanowany odcisk swego palca, by uwiarygodnić korespondencję. W 1965 roku Biggs uciekł z więzienia w Londynie. Półtora roku wcześniej skazano go na 30 lat za obrabowanie pociągu pełnego pieniędzy. Według obecnych przeliczników, w ręce bandytów wpadło około 75 milionów dolarów.

Reklama

Biggs uciekł do Australii, a potem zamieszkał w Brazylii po tym, jak brazylijski Sąd Najwyższy odrzucił brytyjską prośbę o jego ekstradycję. Mężczyzna przeszedł kilka wylewów krwi do mózgu i jest częściowo sparaliżowany. Motywem zaskakującej decyzji Biggsa nie jest - jakby się mogło wydawać - skrucha przestępcy, chce on po prostu wrócić do swojej ojczyzny.

- Niczego nie żałuje - powiedział Biggs gazecie "The Sun". Napad stulecia stał się w Wielkiej Brytanii tematem wielu scenariuszy. Historia życia jednego z członków gangu, Bustera Edwardsa, który po wyjściu z więzienia został sprzedawcą kwiatów, była tematem filmu, w którym zagrał Phil Collins. Edwards już nie żyje, popełnił w 1994 roku samobójstwo, drugi z członków gangu, Charlie Wilson zginął w Hiszpanii zastrzelony przez gang miejscowych włamywaczy.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: the sun | przestępca | biggs | Wielka Brytania | rabuś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne