"Bush jak Hitler"

Nauczyciel szkoły średniej w Kolorado, który wygłosił na lekcji miażdżącą krytykę polityki zagranicznej prezydenta George'a Busha i porównał go do Hitlera, za co został zawieszony w czynnościach, w poniedziałek ma wrócić do pracy.

Władze szkolne oświadczyły, że nauczyciel Jay Bennish będzie nadal pracował w szkole, chociaż naruszył zasady nauczania, według których powinien przedstawiać na lekcjach racje obu stron w kwestiach politycznych.

Reklama

Bennish powiedział na lekcji, że Stany Zjednoczone "są prawdopodobnie najbardziej odwołującym się do przemocy krajem na Ziemi", i porównał ostatnie orędzie Busha o stanie państwa do przemówień Hitlera.

Jego 20-minutowe wystąpienie nagrał po kryjomu jeden z uczniów, 16-letni Sean Allen, i przekazał nagranie rodzicom i dyrekcji szkoły. Ojciec chłopca udostępnił nagranie miejscowej konserwatywnej stacji radiowej, gdzie potępiono Bennisha. Szkoła wysłała go wtedy na płatny urlop "do czasu wyjaśnienia sprawy".

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: nauczyciele | szkoły | Bush | Adolf Hitler

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje