Reklama

Reklama

Były prezydent Brazylii aresztowany

Były prezydent Brazylii Michel Temer został w czwartek rano aresztowany w Rio de Janeiro, dwa miesiące po tym jak przestał pełnić funkcję głowy państwa.

Były prezydent został aresztowany w ramach rozległego śledztwa dotyczącego przypadków korupcji pod kryptonimem "myjnia (samochodów)" - podaje Reuters, powołując się na źródła.

Temer był prezydentem Brazylii od 2016 do 2018 r. Objął urząd po odwołanej w procedurze impeachementu Dilmie Rousseff. 

Reklama

AFP przypomina, że od dłuższego czasu toczyły się przeciw niemu liczne dochodzenia. Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty postawiono byłemu prezydentowi.

Już rok wcześniej sędzia Sądu Najwyższego kierujący dochodzeniem dotyczącym korumpowania czołowych polityków przez brazylijskiego giganta, koncern budowlany Odebrecht, objął śledztwem Temera i dwóch jego bliskich doradców w randze ministrów.

Brazylijska Izba Deputowanych nie zgodziła się wtedy ze względów konstytucyjnych na wszczęcie procesu przeciwko prezydentowi, ale 1 stycznia 2019 roku skończył się mandat Temera.Od tego roku prezydentem kraju jest Jair Bolsonaro, były wojskowy, sam zamieszany w inny skandal korupcyjny. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje