Reklama

Reklama

Co robi Izrael?

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wyraziła we wtorek w Strasburgu ubolewanie z powodu zielonego światła, które rząd Izraela dał budowie nowych 1100 domów w dzielnicy żydowskich osadników w Jerozolimie Wschodniej.

Zdaniem Ashton, która wypowiadała się w Parlamencie Europejskim, Izrael powinien wycofać się z tej decyzji. Ashton powiedziała, że rozszerzanie osadnictwa zagraża rozwiązaniu zakładającemu istnienie dwóch państw, które proponował kwartet bliskowschodni: UE, USA, Rosja i ONZ.

Reklama

Kwartet apelował w piątek do Izraela i Palestyńczyków o wznowienie rozmów pokojowych i wstrzymanie się od wszelkich prowokacji.

Izraelskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło we wtorek, że wyraziło zgodę na budowę 1100 nowych mieszkań w dzielnicy osadników żydowskich Gilo w Jerozolimie Wschodniej, w której Palestyńczycy widzą swoją przyszłą stolicę.

Palestyński prezydent Mahmud Abbas powtórzył w niedzielę, że nie będzie prowadzić negocjacji z Izraelem, dopóki nie nastąpi "całkowite" wstrzymanie kolonizacji spornych terytoriów.

"Głębokie rozczarowanie" zgodą władz Izraela na budowę nowych domów wyraził we wtorek Departament Stanu USA.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Catherine Ashton | W.E. | Izrael

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne