Czechy i Słowacja otworzą korytarz dla uchodźców?

Korytarz dla uchodźców podróżujących z Węgier do Niemiec mogą otworzyć Czechy i Słowacja. warunkiem jest porozumienie Berlina i Budapesztu w tej sprawie - poinformowali w piątek ministrowie spraw wewnętrznych Czech i Słowacji Milan Chovanec i Robert Kaliniak.

- Jeżeli usłyszymy jakąś oficjalną obietnicę od Niemiec, że przyjmą one syryjskich uchodźców, którzy zostali już zarejestrowani w jakimś europejskim kraju, to jesteśmy gotowi otworzyć korytarz, jeśli tylko dojdzie też do porozumienia między Berlinem a Budapesztem - powiedział Chovanec po spotkaniu z Kaliniakiem.

Reklama

Obaj ministrowie przebywają w Pradze, gdzie rozpoczęło się spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Szefowie rządów Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą starali się wypracować wspólne stanowisko Europy Środkowo-Wschodniej w sprawie kryzysu imigracyjnego. Ogłoszona ma zostać deklaracja Grupy Wyszehradzkiej ws. polityki imigracyjnej.

W UE rośnie presja na kraje Europy Środkowej i Wschodniej, które odrzucają obowiązkowe kwoty rozdzielania uchodźców napływających do Unii. Pojawiły się ostrzeżenia, że kryzys migracyjny może mieć skutki dla strefy Schengen, a nawet podziału funduszy unijnych.

Dowiedz się więcej na temat: Czechy i Słowacja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje