Czego wstydzą się poszczególne stany USA?

Czego najbardziej wstydzi się każdy z 50 stanów USA - na to pytanie postanowił odpowiedzieć amerykański portal internetowy "weather.com", publikując swój ranking. Zestawienie to opracowano na podstawie informacji zebranych ze stron internetowych przeróżnych związków czy organizacji.

Ten kto zdecyduje się mieszkać na Hawajach, musi liczyć się z największymi kosztami życia w USA. Najwięcej samobójstw notuje się na Alasce, a osób nadużywających alkoholu jest w Arizonie.

Z kolei Kalifornia zmaga się z największym zanieczyszczeniem powietrza. Największy wskaźnik bezrobocia jest w Michigan, a najgorsi kierowcy poruszają się po drogach Massachusetts.

Missisippi to stan otyłości, a w Nowym Meksyku powstydzić się mogą najgorszą ochroną socjalną. Mieszkańcy Nowego Jorku najdłużej ze wszystkich obywateli USA przebywają w samochodach, średnio 31 minut dziennie.

Najbardziej skorumpowanym stanem jest Tennessee. W Texasie tylko nieznacznie powyżej 78 procent uczniów kończy szkołę średnią, a w Vermont notuje się najniższy przyrost naturalny.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje