"Daily Mail": Tylu Polaków na Wyspach, co w Krakowie

Od 2004 roku do Wielkiej Brytanii za pracą przyjechało blisko 1,3 mln imigrantów z krajów Unii Europejskiej zlokalizowanych w Europie Wschodniej. Połowa z nich to Polacy – informuje "Daily Mail" powołując się na raport Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Z przedstawionych danych wynika, że w ciągu ostatniej dekady Wielka Brytania przyjęła ok. 5 milionów imigrantów. Co czwarty pochodził z Europy Wschodniej.

Reklama

Najliczniejsi w tej grupie są Polacy, sporą reprezentację na Wyspach mają również Czesi, Węgrzy, Estończycy, Litwini, Łotysze, Słowacy i Słoweńcy.

Łącznie z tej części Europy do Wielkiej Brytanii przyjechało 1,27 mln osób. Z Polski prawie połowa - do 2013 roku zarejestrowano osiedlenie 679 tysięcy naszych rodaków.

Dziennikarze "Daily Mail" zaznaczają, że to tak, jakby na Wyspy przenieść mieszkańców... Krakowa. W stolicy Małopolski mieszka ok. 760 tys. osób.

Liczby imigrantów z Europy Wschodniej mogą być wyższe. W raporcie nie uwzględniono mieszkańców Bułgarii i Rumunii, którzy od 1 stycznia tego roku mogą swobodnie poruszać się na brytyjskim rynku pracy.

Do września ok. 135 tys. Bułgarów i Rumunów wystąpiło o numer ubezpieczenia społecznego. 

W raporcie nie zliczono również imigrantów, którzy otrzymali obywatelstwo i brytyjski paszport.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje