Reklama

Reklama

Danone wycofuje produkty z Rumunii. Wykryto rakotwórczą substancję

Koncern Danone wycofuje niektóre produkty z rumuńskich sklepów. W mleku jednego z dostawców firmy wykryto rakotwórczą substancję.

Prewencyjnie wycofano też z rynku 75 ton produktów, które mogły powstać z zakażonego mleka. Zostało ono zatrute aflatoksyną - jej poziom był wyższy niż dopuszczalny. Ta substancja - obecna w nadmiarze w produktach - może zwiększyć ryzyko zachorowalności na raka. Trafia do mleka, gdy krowy skonsumują paszę zanieczyszczoną pleśnią.

Reklama

Danone współpracuje z 80 gospodarstwami rolnymi w Rumunii. Koncern zapowiedział dodatkowe kontrole i środki bezpieczeństwa w związku z wykryciem rakotwórczej substancji.

Polscy konsumenci są bezpieczni

Sprzedawane w Polsce produkty Danone są bezpieczne - zapewniają przedstawiciele tej firmy. Koncern wycofuje niektóre produkty z rumuńskich sklepów. W mleku jednego z dostawców firmy wykryto rakotwórczą substancję.

Ewa Zacharewicz z firmy Danone zapewnia, że polscy odbiorcy nie mają powodów do niepokoju. Towary wyrabiane w Polsce są produkowane z mleka od rodzimych dostawców, którzy podlegają ścisłemu nadzorowi - dodaje.

Dowiedz się więcej na temat: logo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje