Dziś pogrzeb Alfiego Evansa

W poniedziałek w Liverpoolu odbędzie się pogrzeb Alfiego Evansa, który zmarł pod koniec kwietnia. Chłopiec cierpiał na neurologiczną chorobę prowadzącą do nieodwracalnego zniszczenia mózgu. Lekarze - wbrew woli rodziców - zdecydowali o zaprzestaniu podtrzymywania życia chłopca. Sąd przychylił się do decyzji lekarzy.

Zgodnie z życzeniem rodziców pogrzeb będzie ceremonią prywatną. Wyrazili jednak zgodę, aby osoby, które chcą pożegnać Alfiego, ustawiły się na drodze konduktu. 

Reklama

Rodzice chcieli przenieść Alfiego do szpitala w Rzymie, jednak nie zgodził się na to sąd. Argumentował, że z oceny włoskich lekarzy także wynika, iż dziecko może liczyć tylko na opiekę paliatywną. Sąd przyznał rację lekarzom - zablokował wyjazd do Rzymu. Sprawa wywołała na Wyspach dyskusję prawno-etyczną, czy potrzebna jest reforma prawa, przyznająca rodzicom prawo do podjęcia ostatecznej decyzji. 

Przed szpitalem w Liverpoolu składano kwiaty i maskotki jako symbol wsparcia dla rodziny Evansów. Za Alfiego modlono się także w polskich miastach. Prezydent Andrzej Duda wsparcie dla chłopca i jego rodziny przekazał na Twitterze.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje