Reklama

Reklama

Ekspert o szczycie w Bratysławie: Najważniejsze dwa obszary

Liderzy 27 krajów UE będą dziś w Bratysławie debatować nad przyszłością Wspólnoty na nieformalnym szczycie. Donald Tusk zapowiadał, że podczas tego spotkania wypracowana zostanie "mapa drogowa" reform Wspólnoty.

Joanna Popielawska z Polityka Insight twierdzi, że najważniejsze na tej mapie są dwa obszary: migracja i bezpieczeństwo. Jej zdaniem wśród krajów członkowskich panuje zgoda, że te obszary to priorytet. - Przywódcy zgodzą się co do tego na przykład, że trzeba wysłać pomoc dla Bułgarii, która ma problemy na swojej granicy - mówi ekspertka.

Reklama

Joanna Popielewska dodaje, że na tej "mapie drogowej" znajdują się też elementy dotyczące gospodarki i bezpieczeństwa zewnętrznego, o których przywódcy będą rozmawiać na kolejnych szczytach w grudniu i na początku 2017 roku. - Donald Tusk zakłada, że cały ten proces skończy się marcu 2017 roku, kiedy to mamy 60. rocznicę podpisania traktów rzymskich, założycielskich Unii Europejskiej - zwraca uwagę ekspertka.

Szczyt w Bratysławie poprzedzony był wieloma konsultacjami wśród unijnych przywódców. W stolicy Słowacji spotkają się liderzy 27 krajów bez Wielkiej Brytanii.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne