"Euro zmieni się w cmentarz". Ostatnie słowa dżihadysty, który zabił policjanta i jego żonę

Francuska prasa cytuje dziś groźby 24-letniego muzułmańskiego terrorysty Larossiego Abbali, który zabił policjanta i jego żonę pod Paryżem. Podkreślają tym samym zmianę strategii Państwa Islamskiego.

Eksperci alarmują, że Państwo Islamskie od dawna zapowiadało ataki terrorystyczne w czasie piłkarskich mistrzostw Europy, a ostatnio zaapelowało do wszystkich muzułmanów, by w czasie Ramadanu - czyli trwającego prawie do końca Euro muzułmańskiego postu - dokonywali zamachów w imię ISIS, nawet jeżeli wcześniej nie mieli kontaktów z tą organizacją. W takiej sytuacji służbom będzie jeszcze trudniej wytropić terrorystów niż wcześniej.

Reklama

Komentatorzy wskazują zwłaszcza na przypadek Larossa Abbali. Ekstremista w nocy z poniedziałku na wtorek zamordował policjanta i jego żonę. Następnie nagrał w domu swoich ofiar wideo, w którym mówił, że "Euro 2016 zmieni się w cmentarz". Ogłosił także swoją wierność Państwu Islamskiemu.

We Francji podkreśla się, że służby specjalne zwyczajnie skompromitowały się w sprawie Abbali. Ekstremista znajdował się pod obserwacją, jego telefon był na podsłuchu, a nikt nie odkrył, że przygotowywał on zamach. 

Marek Gładysz
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy