Facebook usunął zdjęcia nastolatki, która zabija zwierzęta

Facebook zdecydował się usunąć zdjęcia Kendall Jones, amerykańskiej cheerleaderki, która publikuje fotografie zastrzelonych przez siebie egzotycznych zwierząt. Serwis społecznościowy dostał tysiące zgłoszeń od internautów z całego świata, którzy protestowali przeciwko zabijaniu przedstawicieli zagrożonych gatunków.

Część zdjęć, na których widać, jak nastolatka pozuje z zastrzelonymi zwierzętami, została usunięta. Facebook stwierdził, że łamią one regulamin serwisu, ponieważ przedstawiają sceny przemocy.

Nie wszystkie fotografie zostały jednak usunięte, ponieważ - zdaniem Facebooka - część z nich nie łamie regulaminu. Wśród nich jest zdjęcie nastolatki z nosorożcem, które wywołało falę krytyki. Jones tłumaczy na swoim Facebooku, że zwierzę nie zostały zastrzelone, ale uśpione, żeby móc pobrać od niego próbki do badań.

Reklama

Pod petycją żądającą usunięcia profilu Jones podpisało się ponad 325 tys. ludzi.

19-letnia Jones jest cheerleaderką w Texas Tech Red Raiders. Dziewczyna twierdzi, że polując na zwierzęta na Safari pomaga się je chronić zagrożone gatunki, ponieważ myśliwi płacą za to ogromne pieniądze. Środki te - jej zdaniem - trafiają potem do organizacji ekologicznych.

Magdalena Jadach

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy