Francja: Cudowne uzdrowienie zakonnicy po pielgrzymce do Lourdes

Uzdrowienie zmagającej się z paraliżem francuskiej siostry zakonnej po pielgrzymce do sanktuarium w Lourdes było cudem. To 70. formalnie stwierdzona Boża interwencja w związku z wizytą w tym sanktuarium - podała we wtorek agencja AP.

Dr Alessandro de Franciscis - dyrektor Biura Lekarskiego w Lourdes, które bada przypadki niewytłumaczalnych uzdrowień - oświadczył, że jest "absolutnie przekonany", iż nie ma medycznego wytłumaczenia dla wyleczenia siostry Bernadette Moriau.

Reklama

Według wydanego w niedzielę komunikatu biskupa diecezji Beauvais, Jacques'a Benoit-Gonnina, "zgodnie z naszym aktualnym stanem wiedzy naukowej doszło do niewytłumaczalnego uzdrowienia".

Badanie przypadku Moriau, 79-letniej dziś franciszkanki z Bresles na północy Francji, zostało otwarte w 2009 r., rok po jej uzdrowieniu.

"Pozbądź się wszystkich przyrządów"

Jak pisze francuski dziennik "Liberation", 11 lipca 2008 r. siostra Bernadette, która od 40 lat zmagała się z paraliżem, wróciła z pielgrzymki do Lourdes i - jak sama opisuje - modliła się w kaplicy swego klasztoru. "Poczułam błogość w całym ciele, rozluźnienie i ciepło - opowiada na nagraniu wideo opublikowanym na stronie internetowej diecezji. "Wróciłam do pokoju. Usłyszałam głos: 'pozbądź się wszystkich przyrządów' (gorsetu, szyny na nogę). Nie zadawałam sobie pytań. Wszystko zdjęłam, nie wiedząc, co się dzieje".

Od tego momentu siostra zaczęła chodzić bez żadnych pomocy, co wcześniej było niemożliwe z powodu uszkodzenia odcinka rdzenia kręgowego. Żeby wytrzymać ból, od 1995 r. każdego dnia brała morfinę.

Pod koniec grudnia 2008 r. jej lekarz Christophe Fumery zwrócił się do władz kościelnych, by jej uzdrowienie zostało uznane za cud.

Słynne na całym świecie sanktuarium

Lourdes we Francji jest 15-tysięcznym miasteczkiem u stóp Pirenejów. Według tradycji katolickiej, między lutym a lipcem 1858 r. Matka Boża ukazała się w tamtejszej grocie 18 razy 14-letniej Bernadetcie Soubirous. To właśnie wtedy miało trysnąć w tym miejscu źródło wody, które bije do dziś.

Sanktuarium słynie na całym świecie jako miejsce uzdrowień. Przyjmuje codziennie setki obłożnie chorych, którzy kąpią się w specjalnych basenach z wodą pochodzącą ze źródła w Grocie Massabielskiej, zwanej Grotą Objawień. Grotę odwiedza co roku 5-6 mln wiernych.

Według doktora de Franciscisa, do tej pory lekarze stwierdzili ponad 7 tys. niewytłumaczalnych z medycznego punktu widzenia powrotów do zdrowia. Spośród nich już 70 Kościół uznał za cud. Ostatni, nie licząc cudu uzdrowienia siostry Bernadette, został zatwierdzony w 2012 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje