Reklama

Reklama

Francja: Muzułmanie wzywają, by wziąć udział w nabożeństwach katolickich

Przywódcy francuskich muzułmanów zaapelowali do wiernych islamu, by ci wzięli udział w niedzielnych nabożeństwach w kościołach katolickich i protestanckich w miejscowościach, w których mieszkają. Apel skierowała do wiernych Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego skupiająca kilka organizacji działających w tym kraju.

Rada zwróciła się do imamów z dwóch i pół tysiąca meczetów znajdujących się we Francji, by w czasie dzisiejszego nabożeństwa nie tylko modlili się za ofiary ostatnich zamachów w Nicei i w kościółku pod Rouen, ale także zwrócili uwagę wiernym na to, jak wielkie znaczenie w islamie ma szacunek dla innych religii, w tym także dla ludzi je wyznających.

Cytowane są przy tym słowa proroka Mahometa mówiącego o tym, że muzułmanin, który podniesie rękę na żyda czy chrześcijanina, na Sądzie Ostatecznym nie otrzyma rozgrzeszenia.

To zupełnie odmienne przesłanie od tego, które głosi Państwo Islamskie propagujące dżihad, czyli wojnę z niewiernymi, a której to ideologii ulega we Francji i w Europie wielu, przede wszystkim młodych ludzi - jak dwóch zabójców księdza w kościele pod Rouen.

To właśnie ta tragedia spowodowała, że przywódcy muzułmańscy wystosowali apel do wiernych islamu we Francji. Istnieją bowiem obawy, że w powszechnej świadomości każdy muzułmanin będzie się kojarzył z zabójcą i z terrorystą.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje