Reklama

Reklama

Francja: Wojna przeciw sektom

Parlament uchwalił ostatecznie kontrowersyjną ustawę, która uważana jest przez specjalistów za jedną z najbardziej rygorystycznych na świecie. Ma ona umożliwić dużo łatwiejsze niż dotychczas zakazywanie działalności niektórych sekt i surowsze karanie ich liderów.

Wielu francuskich prawników skarżyło się coraz bardziej, że wymiar sprawiedliwości jest często bezsilny wobec poczynań sekt, które wykorzystują naiwność swoich adeptów. Odtąd sytuacja ma się zmienić diametralnie.

Reklama

Karane będą bowiem wszelkiego rodzaju presje wywierane przez fałszywych proroków na ludzi słabych psychicznie i fizycznie, a szczególnie na osoby niepełnoletnie, ciężko chore czy cierpiące na depresje. Poza tym sądy będą mogły zdelegalizować każdą sektę, której szefowie dopuszczą się oszustw finansowych czy też będą maltretować członków i odmawiać im pomocy lekarskiej. Jednakże dyspozycje tego nowego prawodawstwa są na tyle nieprecyzyjne, że wywołały one niepokój między innymi wśród francuskich biskupów, którzy obawiają się, że kościół katolicki może zostać uznany w przyszłości za sektę.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: wojna | Francja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje