Gabriel Garcia Marquez w szpitalu

Zapalenie płuc, zakażenie dróg moczowych i odwodnienie - to przyczyny, dla których znalazł się w szpitalu laureat literackiej Nagrody Nobla, Kolumbijczyk Gabriel Garcia Marquez. Dyrekcja szpitala w mieście Meksyk, w którym od poniedziałku przebywa 87-letni pisarz, podała, że zastosowana terapia antybiotykowa przynosi efekty.

Syn Marqueza, Gonzalo, powiedział, że życie jego ojca nie jest zagrożone i że spodziewa się jego wyjścia ze szpitala już na początku przyszłego tygodnia .
Meksykańskie media przypominają, że 6 marca pisarz wyszedł przed swój dom i dziękował dziennikarzom, którzy złożyli mu wizytę z okazji 87. urodzin. Uśmiechał się, przyjmował prezenty i pozował do zdjęć, ale nie rozmawiał z reporterami.
Gabriel Garcia Marquez jest uważany za jednego z największych pisarzy hiszpańskojęzycznych od czasów Cervantesa. Jego najbardziej znana powieść "Sto lat samotności" sprzedała się w 50 milionach egzemplarzy w ponad 35 językach. Garcia Marquez otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1982 roku za "powieści i opowiadania, w których fantazja i realizm łączą się w złożony świat poezji, odzwierciedlającej życie i konflikty całego kontynentu".

Dowiedz się więcej na temat: Gabriel Garcia Marquez

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje