Reklama

Reklama

Gates stara się o 190 mld dolarów na wojnę w Iraku

Amerykański minister obrony Robert Gates zwrócił się w środę do Kongresu USA o uchwalenie dodatkowych prawie 190 mld dolarów na wojnę w Iraku i Afganistanie.

Gates powiedział przed komisję senacką, że administracja George'a Busha potrzebuje tych pieniędzy na szkolenia i wyposażenie amerykańskiego wojska, w tym w nowe pojazdy opancerzone. Chodzi o środki na rozpoczynający się 1 października nowy rok finansowy.

Reklama

Zwiększone środki potrzebne są na szkolenie i wyekwipowanie irackich sił bezpieczeństwa, jak również na poprawę warunków w amerykańskich bazach w regionie i "konsolidację baz w Iraku" - powiedział Gates.

Prosząc o pieniądze Gates powiedział, że ma świadomość kontrowersji dotyczących niepopularnej wojny. Według biura budżetowego Kongresu, od września 2001 rok Kongres na wojny w Iraku i Afganistanie przeznaczył 602 mld dolarów.

Administracja USA już prosiła Kongres o przyznanie 147 mld dolarów na pokrycie kosztów wojny w nadchodzącym roku finansowym.

Gates powiedział, że stara się o 42 mld dolarów więcej, tak by łączny budżet na te wydatki wyniósł w 2008 roku 189 mld dolarów.

Dowiedz się więcej na temat: USA | administracja | minister obrony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje