Reklama

Reklama

Gigantyczne pożary w Chorwacji. Zarządzono ewakuację turystów

Płoną lasy na północnym wybrzeżu Chorwacji. W wyniku pożarów zginął strażak. Z powodu silnego wiatru ogień rozprzestrzenił się w m.in. kierunku miejscowości wypoczynkowych Novi Vinodolski i Selce. Z tej ostatniej trzeba było ewakuować turystów z dwóch kempingów.

Ogień w pobliżu miejscowości Moszćeniczka Draga na półwyspie Istria udało się opanować w ciągu dnia. Tam jednak w walce z żywiołem zginął strażak.

Walkę z ogniem utrudnia wiatr

Reklama

Inny pożar lasu wybuchł w pobliżu portu Rijeka, ok. 180 km na południowy zachód od Zagrzebia. Walkę z nim utrudnia gwałtowny wiatr sięgający w porywach ponad 100 km/h. Ogień rozprzestrzenił się w kierunku miejscowości wypoczynkowych Selce i Novi Vinodolski.

Turyści wypoczywający na dwóch kempingach w Selcach zostali ewakuowani. Nie sprecyzowano jednak ich liczby.

Wiadomo, że oba te kempingi dysponują miejscami dla ok. 2 tys. osób.

Pożary na granicy Hiszpanii i Francji

W niedzielę, w okolicach La Jonquera - największego przejścia granicznego Hiszpanii z Francją - ogień strawił 150 hektarów lasów i łąk.

Silny wiatr i gęsty dym spowodowały zamknięcie granicy i wstrzymanie połączenia kolejowego między oboma krajami. Ewakuowano 2000 osób.

Pożar wybuchł w pobliżu autostrady, łączącej Hiszpanię z Francją i drogi na Costa Brava - jeden z najpopularniejszych hiszpańskich nadmorskich rejonów.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: płomień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje