Reklama

Reklama

Grecja: 15-letni Afgańczyk zaatakował nożem innych migrantów

15-letni Afgańczyk śmiertelnie dźgnął innego nastolatka i ranił dwóch kolejnych w obozie dla migrantów w Morii na greckiej wyspie Lesbos - informuje agencja AFP.

Do tragicznego wydarzenia doszło w sobotę w godzinach wieczornych w obozie dla nieletnich w Morii na Lesbos. 

Reklama

Jak informuje AFP, 15-latek z niewiadomych przyczyn zaatakował nożem grupę innych nastolatków z Afganistanu. Jeden z nastolatków zmarł, a dwóch kolejnych zostało rannych.

Obecnie w obozie, który jest przystosowany do pomieszczenia 160 osób, przebywa około 600 nieletnich, którzy czekają na rozpatrzenie wniosków o nadanie im statusów uchodźcy - zaznacza AFP. 

Greccy urzędnicy częściową winę za długi czas oczekiwania upatrują w dużej liczbie wniosków i odwołań złożonych przez migrantów.

Organizacje zajmujące się ochroną praw człowieka zwracają uwagę na zły stan psychiczny migrantów, spowodowany niebezpieczną podróżą do Grecji i niepewną przyszłością. Według działaczy, tak długie oczekiwanie, często bez dostępu do informacji, jeszcze bardziej szkodzi zdrowiu migrantów.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy