Grecki rząd wydaje dekret po tragicznych pożarach

Grecki rząd wydał dekret pozwalający na wyburzenie nielegalnych budowli w obszarach leśnych i strefie nadbrzeżnej. Po tragicznych pożarach we wschodniej Attyce gabinet Aleksisa Tsiprasa zapowiedział rozbiórkę ponad trzech tysięcy tego typu obiektów. Jednocześnie rząd zamierza ograniczyć samowolne budownictwo w całej Grecji.

Aleksis Tsipras podkreślił, że nielegalne budowle stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli. 

Reklama

Chodzi o obiekty stawiane w strefie nadbrzeżnej, obszarach leśnych, a także w obrębie koryt rzek i strumieni. To tego typu zabudowania - zdaniem gabinetu Alekisa Tsiprasa - miały wpływ na rozmiar lipcowej tragedii w Attyce, bo blokowały dostęp do morza ludziom uciekającym przed ogniem. 

Oskarżenia pod adresem rządu

Wielu ekspertów i opozycja oskarża jednak rząd Aleksisa Tsiprasa, że w ten sposób próbuje przykryć i usprawiedliwić błędne działania podczas akcji gaśniczej i ratunkowej. 

Wskazują oni głównie na brak komunikacji, koordynacji działań i nakazu ewakuacji miasteczka Mati, co mogłoby ograniczyć liczbę ofiar śmiertelnych. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje