Reklama

Reklama

Greta Thunberg po roku przerwy rozpoczęła naukę w szkole

"Wspaniale jest nareszcie znów pójść do szkoły" - napisała szwedzka aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która po roku przerwy rozpoczęła naukę w szkole średniej. W poniedziałek 17-latka opublikowała w mediach społecznościowych swoje zdjęcie z plecakiem.

"Moja roczna przerwa od nauki skończyła się. Wspaniale jest nareszcie znów pójść do szkoły" - stwierdziła w komentarzu Thunberg.

Reklama

Nie jest jasne, klasę o jakim profilu rozpoczęła działaczka ekologiczna. Wiadomo jedynie, że jest to szkoła średnia, a także, że placówka mieści się w Sztokholmie.

Thunberg, która w sierpniu 2018 roku zainaugurowała akcję odbywających się w piątki szkolnych strajków na rzecz klimatu, jesienią ubiegłego roku na pokładzie katamaranu przepłynęła przez Atlantyk do Nowego Jorku. W USA nastolatka przemawiała podczas szczytu klimatycznego ONZ, a także w amerykańskim Kongresie. Następnie wróciła stamtąd w grudniu, również drogą morską, do Madrytu, aby wziąć udział w przeniesionym z Chile kolejnym szczycie klimatycznym.

W związku z epidemią koronawirusa Thunberg wezwała wiosną do zwieszenia publicznych protestów na rzecz klimatu. Od tego czasu jej zwolennicy w piątki publikują swoje zdjęcia z postulatami w internecie.

W Szwecji obowiązek szkolny obowiązuje do 16. roku życia, czyli do chwili ukończenia szkoły podstawowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje