Hospitalizowany Mandela ma się lepiej, oddycha bez trudności

Były prezydent RPA Nelson Mandela, który trzecią noc spędził w szpitalu, dokąd trafił z powodu infekcji płuc, może już oddychać bez żadnych trudności - poinformowały w sobotę władze. Mandela zmaga się z nawrotem wcześniejszego zapalenia płuc.

Kancelaria obecnego prezydenta Jacoba Zumy podała, że 94-letniemu pacjentowi usunięto płyn z jamy opłucnej, który utrudniał oddychanie. Mandela "dobrze reaguje na leczenie i ma się dobrze" - zapewniono.

Życzenia powrotu do zdrowia przekazał Mandeli - laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla - m.in. prezydent USA Barack Obama. Mieszkańcy RPA modlą się za niego w okresie Wielkanocy.

Reklama

Nelson Mandela został pierwszym czarnoskórym prezydentem w RPA po wygranej w wyborach w roku 1994. Podczas pobytu w więzieniach, w których spędził łącznie 27 lat za walkę z apartheidem, zaraził się gruźlicą. W 1988 roku spędził z tego powodu sześć tygodni w szpitalu i od tego czasu często zapada na infekcje płuc.

Także z powodu infekcji dróg oddechowych weterana walki z apartheidem hospitalizowano na początku grudnia 2012 roku.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: mandela

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy