Reklama

Reklama

IAR: Moskwa chce współpracować z Watykanem

W przyszłym tygodniu do Moskwy przyleci sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kardynał Pietro Parolin. Jednym z tematów poruszonych na spotkaniu ma być kwestia utrzymania pokoju na świecie. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Polskie Radio, Moskwa chce współpracować z Watykanem.

Według informacji strony rosyjskiej, wizyta potrwa od 20 do 23 sierpnia. W tym czasie kardynał Pietro Parolin spotka się z katolikami mieszkającymi w Rosji oraz z rosyjskim episkopatem.

Reklama

21 sierpnia odprawi mszę w moskiewskiej katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Informację tę potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem biskup diecezji irkuckiej Cyryl Klimowicz. 

Duchowny, pytany o ewentualne rozmowy na temat pielgrzymki papieża Franciszka do Rosji, zapewnił, że kapłani i wierni modlą się o to, ale - jak przyznał-  "wszystko jest w rękach Boga". 

Wiadomo już, że w trakcie wizyty w Moskwie sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej spotka się z prezydentem Władimirem Putinem, patriarchą Moskiewskim i Wszechrusi Cyrylem oraz ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy