Reklama

Reklama

Irackie kontakty Osamy bin Ladena

Nie ma dnia, żeby nie pojawiły się nowe informacje na temat kontaktów ogólno-światowej siatki terrorystycznej Saudyjczyka Osamy bin Ladena. Amerykańskie służby specjalne sprawdzają doniesienia, mówiące o tym, że trzy lata temu Laden spotkał się z wysokim rangą oficerem wywiadu Iraku.

Do spotkania miało dojść w Afganistanie w mieście Kandahar na południowym wschodzie kraju. Mimo tych i innych pogłosek oraz tropów, Amerykanie nadal nie mają dowodów, że jakiekolwiek państwo zamieszane było w zamachy terrorystyczne w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

Reklama

Już po raz drugi w zakrojonym na niespotykaną skalę śledztwie pojawia się ślad iracki. Poprzednio niektóre źródła twierdziły, że Mohammed Atta, który był na pokładzie samolotu jaki uderzył w World Trade Center, w kwietniu tego roku spotkał się w Europie z agentem irackiego wywiadu.

Nie trzeba dodawać, że zarówno Irak oraz Osama stanowczo zaprzeczyli, by mieli cokolwiek wspólnego z zamachami.

Przypomnijmy, że także izraelski wywiad wojskowy Aman uważa, że za zamachami w Nowym Jorku i Waszyngtonie stoi Irak oraz zupełnie inni ludzie, niż ci, o których w mediach najgłośniej. Według Amanu, zamachy w Ameryce przygotowali Libańczyk Imad Mugnijeh i Egipcjanin Ajman Al-Zawahiri, którzy uzyskali wsparcie Bagdadu.

Tymczasem, jak podają agencje, dzisiaj Osamie bin Ladenowi przekazano wiadomość od afgańskich ulemów, którzy doradzają mu, by dobrowolnie opuścił Afganistan.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: służby specjalne | kontakty | Osama bin Laden

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy