Irak: Proponują wymianę

Porywacze mężczyzny, który na nagraniu wideo wyemitowanym przez katarską stację telewizyjną Al Dżazira przedstawił się jako Keith Matthew Maupin, zaproponowali jego wymianę na irackich jeńców przetrzymywanych przez siły koalicji - informuje Reuters.

Irakijczycy przetrzymujący amerykańskiego żołnierza zaproponowali dowództwu wojsk USA wymianę: Amerykanin za irackich jeńców pojmanych przez siły koalicji. Keitha Maupina uprowadzono po ubiegłotygodniowym zamachu na konwój pod Bagdadem.

Reklama

Taśmę wideo z nagraniem pokazującym zakładnika wyemitowała wczoraj katarska telewizja Al Dżazira. - Mudżahedini pojmali wojskowego z USA, traktujemy go jak więźnia, czuje się dobrze i chcemy wymienić go na naszych towarzyszy, siedzących w więzieniach - mówi głos na taśmie.

Nagranie ukazuje siedzącego na podłodze mężczyznę ubranego w wojskowy kombinezon. Żołnierz otoczony jest przez zamaskowanych i uzbrojonych osobników. Zakładnik przedstawia się jako Keith Matthew Maupin. - Jestem żołnierzem I dywizji USA, w kraju pozostawiłem żonę i 10-miesięczne dziecko - mówi.

Jak podały amerykańskie źródła wojskowe, Maupin jest jednym z dwóch żołnierzy USA zaginionych po ataku bojowników irackich na konwój z zaopatrzeniem w pobliżu Bagdadu 9 kwietnia.

Zobacz też: IRAK - raport specjalny

Dowiedz się więcej na temat: wideo | USA | al-Dżazira | Irak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy