Reklama

Reklama

Iran: Zatrzymano osobę podejrzaną o szpiegostwo na rzecz W. Brytanii

Władze Iranu poinformowały o zatrzymaniu w ubiegłym tygodniu osoby z podwójnym obywatelstwem, która jest podejrzana o współpracę z wywiadem Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku aresztowano w Iranie kilka osób legitymujących się dwoma paszportami.

"Oskarżony pracował w sektorze ekonomicznym" - powiedział irański prokurator generalny Abbas Dżafari Dolatabadi, cytowany przez agencję prasową IRNA. Dolatabadi nie ujawnił drugiego obywatelstwa zatrzymanego. Podkreślił jednak, że aresztowania dokonano w ramach działań skierowanych przeciwko "zachodniej infiltracji".

Reklama

W zeszłym roku w Iranie zatrzymano co najmniej sześć osób z podwójnym obywatelstwem, które wróciły do kraju. Wśród nich byli emigranci. Władze potwierdziły większość tych przypadków, jednak nie ujawniły zarzutów, na podstawie których dokonano aresztowań.

Władze w Teheranie nie uznają podwójnego obywatelstwa.

Podczas zeszłotygodniowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Iranu Hasanem Rouhanim premier Wielkiej Brytanii Theresa May wyraziła zaniepokojenie kilkoma przypadkami zatrzymania osób posiadających obywatelstwa obu krajów.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje