Irlandia odkłada budowę U2 Tower

Irlandia z powodu recesji i zastoju na rynku nieruchomości zawiesiła w piątek plany budowy najwyższego w kraju budynku, w którym miało znaleźć się studio nagrań słynnej grupy rockowej U2.

Zaangażowane w projekt władze lokalne podkreśliły, że od dawna planowana budowa U2 Tower musi poczekać. Wyraziły przy tym nadzieję na nowe rozmowy z potencjalnymi wykonawcami w ciągu 12 miesięcy.

Reklama

"Cel stanowi zakończenie tej budowli. Jednak, bacząc na obecne niesprzyjające środowisko gospodarcze, na chwię obecną potrzeba więcej czasu" - napisała w oświadczeniu dublińska agencja rozwojowa.

120-metrowy trójkątny budynek zaprojektował światowej sławy architekt Norman Foster. Gdy zostanie ukończony zdominuje niską zabudowę irlandzkiej stolicy.

W wieżowcu, oprócz studia U2, mają znaleźć się elektrownie wiatrowe i panele słoneczne do generowania energii elektrycznej. Całość będzie sprawiała, jakby była pokryta rybią łuską.

Projekt od sześciu lat czeka na realizację; najpierw zmagał się z biurokracją, potem czekał na zakończenie trzyetapowego konkursu architektonicznego. Od początku towarzyszą mu obawy, czy wkroczy wreszcie w fazę realizacji. Całe przedsięwzięcie wycenia się na 200 mln euro. Zyski mają przynieść zaplanowane w nim mieszkania i apartamenty.

Zespół U2 ma udziały w konsorcjum, któremu przyznano kontrakt na budowę.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: studio nagrań | tower | Irlandia | U2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy