Izrael: Szpieg na wolności

Działacze międzynarodowych organizacji pokojowych chcą urządzić gorące powitanie Mordechajowi Vanunu, który przed laty ujawnił szczegóły izraelskiego programu nuklearnego. Były technik zakładów jądrowych Dimona za zdradę i szpiegostwo 18 lat spędził w więzieniu.

Jutro Vanunu wychodzi na wolność, ale ta wolność będzie mocno ograniczona: mężczyzna przez rok nie będzie mógł wyjeżdżać za granicę i kontaktować się z cudzoziemcami. Władze wprowadziły takie ograniczenia, bo Vannunu zapowiadał wcześniej, że ujawni kolejne tajemnice Izraela.

Reklama

Rodzina więźnia jest oburzona: - To skandal. Mordechaj wprost nie może uwierzyć, że po tych wszystkich latach za kratami, po czasie tortur, władze wymyśliły mu nową karę - mówił brat skazańca.

Zachowaniem Vanunu oburzonych jest za to większość Izraelczyków. W opublikowanym wczoraj w izraelskiej telewizji fragmencie przesłuchania więźnia były technik twierdzi m.in., że Izrael nie ma prawa istnieć: - Tu powinno być państwo palestyńskie, a Żydzi mogą żyć gdzie indziej, więc państwo żydowskie jest niepotrzebne - mówił. Uważa też, że reaktor w Dimonie powinien zostać zniszczony wraz z całym atomowym arsenałem.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: technik | wolność | szpieg | Izrael

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje