Reklama

Reklama

Izrael: Zawalił się budowany parking. Są ofiary śmiertelne

Co najmniej dwie osoby zginęły w następstwie zawalenia się w Tel Awiwie budowanego wielokondygnacyjnego parkingu podziemnego. Kilka osób wciąż jest pod gruzami, a kilkanaście zostało rannych - poinformowały służby ratownicze.

Wcześniej izraelskie służby ratunkowe informowały o kilkunastu rannych i trzech osobach uwięzionych pod ruinami i o nawiązaniu kontaktu z dwiema z nich.

Nie ma informacji co było przyczyną katastrofy budowlanej, do której doszło w Ramat Hahajal - dzielnicy handlowej w północnej części Tel Awiwu. W dzielnicy tej mieści się wiele firm high-tech, restauracji i szpital, w którym personel - jak pisze Francuska Agencja Prasowa (AFP) - postawiono w stan najwyższej gotowości.

Reklama

"Kiedy przybyłem na miejsce natknąłem się na wielu rannych, którzy zdołali się wydobyć spod zawału o własnych siłach" - powiedział cytowany przez AFP wolontariusz Mosze Lewi.

"Byłem w swym biurze kilkadziesiąt metrów od budowli, która się zawaliła; miałem wrażenie, że to trzęsienie ziemi" - opowiadał w telewizji świadek zdarzenia Ben Jehiman.

Policja wykluczyła zamach - pisze AFP i przypomina, że Izrael ma jeden z wyższych na zachodzie wskaźników wypadków w sektorze budowlanym. W latach 2000-2015 na budowach zginęło 480 ludzi - wynika z danych opublikowanych w maju przez izraelskie media.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje