Juszczenko dziękuje Polsce i Litwie za pomoc

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko nazwał Polskę i Litwę najważniejszymi rzeczniczkami obecności jego kraju w strukturach europejskich i euroatlantyckich.

- Polski prezydent, rząd i społeczeństwo podejmują niesamowite wysiłki w interesie Ukrainy - powiedział Juszczenko na konferencji prasowej we Lwowie po spotkaniu z przedstawicielami polskich i ukraińskich miast-gospodarzy Euro 2012.

Reklama

- Dziękuję Polsce i Litwie za konsolidację wysiłków w sprawie integracji Ukrainy ze strukturami europejskimi i euroatlantyckimi - dodał ukraiński prezydent.

Wiktor Juszczenko zaznaczył, że Polska udziela Ukrainie poparcia na arenie międzynarodowej, nie bacząc na trudne karty we wspólnej historii.

- Spotkałem się niedawno z Andrzejem Wajdą (w ub. tygodniu przy okazji kijowskiej premiery filmu "Katyń"). Było mi przyjemnie usłyszeć od niego, jak naród polski podchodzi do naszej wspólnej historii - powiedział Juszczenko.

- Ukraińcy i Polacy zdobyli się na przebaczenie wydarzeń z przeszłości i potrafili podać sobie ręce. Przeszłość już nas nie obciąża - podkreślił prezydent Ukrainy.

Dowiedz się więcej na temat: Polsko! | wiktor | Wiktor Juszczenko | prezydent | Ukraina | Juszczenko

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje