Już 6 zabitych i ponad 60 rannych wskutek wybuchu gazu w Nowym Jorku

Do 6 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, a do ponad 60 liczba rannych, w wyniku środowej eksplozji i pożaru budynku w nowojorskim wschodnim Harlemie. Wybuch nastąpił wskutek wycieku gazu. Bilans ofiar może wzrosnąć, ponieważ wciąż nie odnaleziono czterech osób. W następstwie wybuchu zniszczeniu uległy dwa budynki.

Jak pisze agencja Associated Press, w ostatnich tygodniach mieszkańcy narzekali na zapach gazu wyczuwany w budynku w sposób "nie do zniesienia".

Reklama

Ekipy ratunkowe dopiero pod wieczór rozpoczęły przeszukiwanie gruzów w celu wydobycia ewentualnych ocalałych, gdyż praktycznie przez większość dnia strażacy gasili pożar.

Straż pożarna podała, że tuż po godz. 9.30 (15.30 czasu polskiego) w środę dostała aż pięć wezwań; eksplozję odczuli mieszkańcy kilku budynków, na miejsce wysłano 39 jednostek gaśniczych.

Przez jakiś czas nad miejscem eksplozji unosiła się gigantyczna chmura dymu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: Nowy Jork | wybuch gazu na Manhattanie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje