Reklama

Reklama

Kanada: Mężczyzna zastrzelony przez policję przygotowywał zamach terrorystyczny

​Kanadyjska policja poinformowała, że mężczyzna zastrzelony przez funkcjonariuszy w środę w prowincji Ontario to 24-latek sympatyzujący z tzw. Państwem Islamskim. Podczas akcji policyjnej zdetonował ładunek wybuchowy.

Według informacji zebranych przez policję, planował on zamachy terrorystyczne z użyciem materiałów wybuchowych w centrum jednego z dużych kanadyjskich miast. Miało do nich dojść za kilka dni podczas porannych lub wieczornych godzin szczytu. Jak ustaliły służby, mężczyzna nie miał wspólników.

Reklama

W materiale wideo, który opublikował, ubrany w czarną kominiarkę czytał wersety z Koranu i mówił o "zbrodniach przeciwko muzułmanom". Ostrzegał, że jedynym rozwiązaniem jest przelanie krwi niemuzułmanów. Deklarował wierność Państwu Islamskiemu. Na filmie widać też, że przygotowywał bombę.

Zastrzelony wczoraj mężczyzna w 2015 roku kontaktował się z przebywającym w wielkiej Brytanii młodym mężczyzną, który później został aresztowany i oskarżony o przygotowywanie zamachów terrorystycznych w Australii. 24-latek został aresztowany w 2015 roku za wspieranie Państwa Islamskiego na portalach społecznościowych.

Śledczy trafili na ślad niedoszłego zamachowca dzięki informacjom przekazanym przez amerykańskie FBI. Policja poinformowała, że mężczyzna nie był "pod stałą obserwacją", ale pozostawał w sferze zainteresowań służb.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje