Katastrofa samolotu w Iranie. Wiele ofiar

Na lotnisku Mehrabad pod Teheranem w Iranie doszło do katastrofy samolotu pasażerskiego. Jak podaje telewizja państwowa, zginęło ponad 40 osób, w tym około siedmioro dzieci.

Do katastrofy maszyny Taban Airlines doszło podczas startu. Jednostka spadła na dzielnicę mieszkaniową w Teheranie Azadi, ok. 5 km od lotniska. Państwowa telewizja informowała, że co najmniej trzech mieszkańców zabrano do szpitala z oparzeniami.

Reklama

Agencja IRNA ustaliła, że śmierć poniosło 48 osób, które znajdowały się na pokładzie, w tym kilkoro dzieci. Natomiast według państwowej telewizji na pokładzie były 42 osoby, pasażerowie i członkowie załogi.

Samolot leciał do miasta Tabas na wschodzie Iranu.

Sprzeczne są doniesienia na temat linii lotniczych, do których należała maszyna. Telewizja relacjonowała, że chodzi o irańskie linie Taban Air, a według agencji IRNA - Sepahan Air. Nie ma też zgody co do typu samolotu; według różnych doniesień chodzi o samolot produkcji irańskiej - Iran-141 lub Iran-140.

Lotnisko Mehrabad obsługuje głównie loty krajowe.

Iran doświadczył w ostatnim czasie serii katastrof lotniczych, spowodowanych starzejącą się flotą i niewłaściwym utrzymaniem. Wiele z boeingów, należących do floty narodowych linii lotniczych Iran Air, zostało zakupionych jeszcze przed rewolucją islamską 1979 roku.

Ostatnia duża katastrofa wydarzyła się w styczniu 2011 roku, kiedy należący do Iran Air Boeing 727 rozbił się w czasie awaryjnego lądowanie w trudnych warunkach atmosferycznych w północno-zachodnim Iranie. Zginęło wówczas co najmniej 77 ludzi.


Dowiedz się więcej na temat: katastrofa samolotu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje