Reklama

Reklama

Katastrofa samolotu w USA: Bilans ofiar wzrósł

Dziewięć osób, w tym pilot, poniosło śmierć podczas pokazu lotniczego w Reno w stanie Nevada, kiedy zabytkowy samolot spadł na pełną ludzi trybunę. Jak poinformowały lokalne władze, siedem osób zginęło na lotnisku a dwie dalsze zmarły po przewiezieniu do szpitala.

Do wypadku doszło podczas dorocznego pokazu "Reno Air Races", gdy jednosilnikowa maszyna typu P 51 Mustang z czasów drugiej wojny światowej spadła - jak wynika z relacji świadków dla stacji CNN - na dostawione do trybuny rzędy siedzeń dla organizatorów imprezy.

Reklama

Mike Houghton, dyrektor "Reno Air Races", poinformował, że jedną z ofiar śmiertelnych jest pilot maszyny, 74-letni Jimmy Leeward z Florydy, pasjonat samolotów z drugiej wojny światowej i podniebnych wyścigów. Houghton podkreśla, że mimo podeszłego wieku był on świetnym pilotem.

Trwa już ustalanie przyczyny wypadku. Eksperci sugerują, że mogła nią być usterka mechaniczna samolotu.

Według organizatorów pokazu, rannych zostało ponad 50 osób. Stan wielu z nich jest ciężki.

Maureen Higgins z Alabamy, która od 16 lat przejeżdża na "Reno Air Races" powiedziała, że maszyna spadła na widzów, gdy pilot stracił kontrolę nad nią podczas trzeciego okrążenia. - To było przerażające. Widziałam fragmenty ciał i wielu zakrwawionych ludzi - powiedziała Higgins.

Tutaj można zobaczyć film z wypadku na pokazach lotniczych.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje