Reklama

Reklama

Kenia: Uzbrojeni napastnicy zabili turystę w parku narodowym

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali obóz turystów w kenijskim parku narodowym Masai Mara, zabijając jednego z nich i raniąc dwóch - poinformowała w środę miejscowa gazeta "Daily Nation".

Do ataku doszło w poniedziałek wieczorem w obozie na granicy Kenii i Tanzanii. Nie wiadomo jakiej narodowości byli turyści.

Reklama

Rannych przewieziono do szpitala w Nairobi i jak informuje policja czują się już dobrze. Pozostali turyści zostali przeniesieni do innych obozów.

Ponad 100 policjantów i strażników zabezpieczyło park. Napastników ścigają psy tropiące. Prowadzone są też poszukiwania z samolotu, na razie bez rezultatów.

Atak na turystów to pierwszy tego typu przypadek w Kenii od lat. Znacznie częściej w wioskach wokół parku dochodzi do kradzieży bydła przez uzbrojonych złodziei.

Obecnie Masai Mara przeżywa szczyt sezonu turystycznego. Tysiące ludzi obserwuje tam wędrówki antylop gnu po sawannie. Sektor turystyczny w Kenii odrabia straty spowodowane spadkiem liczby turystów po krwawych zamieszkach, do których doszło po wyborach prezydenckich w 2007 roku.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Ride | Masai | Kenia | zabójstwo | napastnicy | Afryka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy