Reklama

Reklama

Kolejna pielgrzymka papieża: Być może spotka się z Fidelem Castro

​Spotkanie papieża Franciszka z Fidelem Castro, podczas zbliżającej się pielgrzymki na Kubę, jest możliwe - ogłosił dziś Watykan.

- Spotkanie jest prawdopodobne, nawet, jeśli miejsce i czas nie zostały jeszcze uwzględnione w programie pielgrzymki - powiedział rzecznik Watykanu Federico Lombardi.

Reklama

- Fidel chce się spotkać z papieżem, co ogłosił jego brat, prezydent Raul Castro, podczas wizyty w Watykanie, która miała miejsce wiosną b.r. - dodał.

Uważa się, że papież odegrał ważną rolę we wznowieniu stosunków dyplomatycznych między USA i Kubą.   

Wcześniej donoszono, że podczas pielgrzymki do USA i na Kubę, która rozpocznie się w najbliższą sobotę, papież spotka się także z prezydentem Władimirem Putinem. Jednak Lombardi wyjaśnił, że do spotkania nie dojdzie, ponieważ Putina nie będzie w tym czasie (25 września) w USA.

Plan pielgrzymki

22 września Franciszek przybędzie z Kuby do Waszyngtonu, gdzie na lotnisku w bazie wojskowej Andrews powita go prezydent USA Barack Obama z żoną Michelle i córkami. Następnego dnia Franciszek złoży wizytę w Białym Domu.

24 września odbędzie się historyczna wizyta papieża w Kongresie USA w Waszyngtonie. Wygłosi on tam "obszerne przemówienie" po angielsku - poinformował rzecznik.

25 września to dzień wizyty papieża w nowojorskiej siedzibie ONZ , gdzie na forum Zgromadzenia Ogólnego wygłosi przemówienie po hiszpańsku.

Tego samego dnia Franciszek uda się w Nowym Jorku do Ground Zero, gdzie stały wieże World Trade Center, zniszczone w zamachu z 11 września 2001 roku. W uroczystości międzyreligijnej w tym miejscu udział weźmie też rabin i imam.

W programie pobytu papieża w Stanach Zjednoczonych jest też udział w Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii w dniach 26 i 27 września. Stamtąd Franciszek odleci do Rzymu.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej pytany o to, czy planowane jest spotkanie papieża z ofiarami pedofilii, przypomniał, że takie wydarzenia nigdy nie były zapowiadane z góry.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje