Reklama

Reklama

Kolejna strzelanina w USA. Cztery osoby ranne

Cztery osoby zostały ranne, w tym trzy ciężko, gdy uzbrojony napastnik otworzył w piątek ogień z broni strzeleckiej koło uczelni w Santa Monica, w Kalifornii - poinformowała amerykańska policja. Sprawcę aresztowano.

Służba zdrowia podała, że do szpitali trafiły trzy osoby, w tym dwie w stanie określanym jako krytyczny. Stan trzeciego pacjenta lekarze opisują jako poważny. Nie ma dokładnych informacji o czwartym rannym, którym zajęło się uniwersyteckie pogotowie.

Reklama

Do strzelaniny około południa na kampusie Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Monica. Rzeczniczka policji powiedziała, że otrzymano meldunek o mężczyźnie uzbrojonym w kilka rodzajów broni, m.in. strzelbę, który ostrzelał jadące samochody i autobus.

Nieco wcześniej około 5 kilometrów od uczelni przebywał prezydent USA Barack Obama. Nie wiadomo, czy strzelanina miała związek z jego wizytą. Amerykańskie służby specjalne zapewniają, że na pewno nie zmieniła planów prezydenta i "póki co jest tylko sprawą policji".

Strażacy w jednym z domów tuż obok miejsca gdzie padły strzały znaleźli dwa spalone ciała. Tu także trwa sprawdzanie ewentualnych związków ze strzelaniną.

Świadkowie relacjonują, że gdy tylko usłyszano odgłos wystrzałów, studenci w panice zaczęli opuszczać trzypiętrowy budynek biblioteki. W całym kampusie uczą się w sumie 34 tys. ludzi.

Policja podała, że aresztowano napastnika. - Sprawca trafił do aresztu zaraz po tym, jak przyjechaliśmy na miejsce - powiedział funkcjonariusz kalifornijskiej policji drogowej, Vince Ramirez.

Sierżant Denise Joslin zaznaczyła, że liczba ofiar wciąż nie jest jasna i nie ma doniesień o zabitych. Nie wyklucza jednak, że mógł ktoś zginąć.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Strzelanina miała miejsce w Santa Monica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy