Kongo: Dziewięć ofiar kolejnego nawrotu epidemii eboli

Dziewięć osób zmarło w ostatnim tygodniu w wyniku nawrotu epidemii eboli w Demokratycznej Republice Konga - poinformowało we wtorek tamtejsze ministerstwo zdrowia.

Epidemia opanowała prowincję Kiwu Północne, gdzie walka z chorobą, jak podkreśla ministerstwo zdrowia DRK, jest wyjątkowo trudna ze względu na działania wojenne między partyzantami a armią rządową.

Reklama

Zgodnie z raportem resortu zdrowia do tej pory otrzymano sygnały o 43 przypadkach zachorowań na ebolę. 16 z nich zostało potwierdzonych, a 27 nadal jest monitorowanych. Dodatkowo istnieje 46 przypadków, w których podejrzewa się zachorowanie na gorączkę krwiotoczną.

Ministerstwo poinformowało, że w środę powinny rozpocząć się szczepienia przeciwko wirusowi. Swoje wsparcie zapowiedział już Międzynarodowy Czerwony Krzyż, który wysyła na tereny objęte epidemią zespół 19 wykwalifikowanych osób.

Obecny wybuch epidemii eboli w DRK jest już 11. od 1976 roku. Poprzednia epidemia wybuchła na początku maja i trwała około miesiąca. W tym czasie zmarły 33 osoby, a 21 przeżyło. Eksperymentalną szczepionkę przeciwko wirusowi eboli podano ponad 3300 osobom.

Ebola szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową. Jest w stanie przetrwać w organizmie nosiciela do roku i może zostać przeniesiony drogą płciową.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: ebola

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje