Krótkie spotkanie Putina z Obamą na szczycie APEC

Pierwsze od lipca spotkanie twarzą w twarz prezydentów USA i Rosji, Baracka Obamy i Władimira Putina, do którego doszło w poniedziałek na szczycie organizacji APEC w Pekinie, było przelotne i obyło się bez wymiany zdań - poinformowało źródło we władzach USA.

Teoretycznie przywódcy USA i Rosji mieli krótką chwilę na zamienienie paru zdań, gdy przez kilka minut czekali na wspólne zdjęcie szefów państw i rządów uczestniczących w szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) - relacjonował dziennikarz, który z bliska przyglądał się całej scenie.

Reklama

Jednak wysoki rangą przedstawicieli amerykańskiej administracji uciął spekulacje o rozmowie prezydentów, podkreślając, że było to jedynie "przelotne spotkanie, podczas którego nie było czasu na dyskusję o (jakichkolwiek) kwestiach".

Obama i Putin spotkali się twarzą w twarz w Pekinie po raz pierwszy od lipca. Media już od pewnego czasu zastanawiały się, czy przywódcy wykorzystają tę okazję, by porozmawiać o kryzysie na wschodniej Ukrainie, gdzie wspierani przez Moskwę separatyści walczą z siłami ukraińskimi, wysłanymi przez cieszący się poparciem Zachodu rząd w Kijowie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje