Kuba wyda władzom USA małżeństwo oskarżone o uprowadzenie własnych dzieci

Kubańskie MSZ poinformowało we wtorek, że wyda władzom amerykańskim małżeństwo, które zbiegło na Kubę po uprowadzeniu z Florydy dwójki własnych dzieci, wobec których odebrano im prawa rodzicielskie.

Joshua Michale Hakken i jego żona Sharyn zbiegli na Kubę niewielkim jachtem po uprowadzeniu z okolic Tampy na Florydzie, z domu teściowej, która sprawowała nad nimi opiekę, dwóch synów w wieku 4 i 2 lat.

Hakken poszukiwany jest przez amerykańskie organy wymiaru sprawiedliwości, które postawiły mu zarzuty dwukrotnego uprowadzenia  i naruszenie praw osoby sprawującej opiekę nad małoletnimi. Już wcześniej został, wraz z żoną pozbawiony władzy rodzicielskiej nad synami. Ma za sobą historię wielokrotnych konfliktów z prawem.

Reklama

Departament Stanu USA opublikował oświadczenie, że władze amerykańskie spotkały się "z bardzo dobrą współpracą" ze strony władz Kuby.

Nie było to oczywiste bowiem Stany Zjednoczone i Kuba nie zawarły układu o ekstradycji a stosunki między Waszyngtonem i Hawaną pozostają napięte.

W przeszłości dochodziło do konfliktów między obu państwami wokół losów osób, które zbiegły do USA z Kuby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje