Lawina w Nepalu: Wznowiono akcję ratunkową

- Dwoje Polaków jest wśród uratowanych wczoraj turystów w rejonie Annapurny - potwierdza w rozmowie z radiem RMF FM szef stowarzyszenia nepalskich agencji trekkingowych. Dziś ratownicy wznowili o poranku poszukiwania ofiar lawin i burz śnieżnych w rejonie Annapurny. - W sumie odnaleziono 28 ciał ofiar. Ratownicy wciąż szukają około 150 osób - powiedział rzecznik nepalskiej armii.

Wśród zabitych jest trzech Polaków. Jak dowiedzieli się dziennikarze radia RMF FM, wszyscy uratowani, są w tej chwili w rejonie lotniska. Dzisiaj będziemy ich różnymi środkami przewozić do Katmandu... Mamy bardzo mało śmigłowców... - mówi szef stowarzyszenia nepalskich agencji trekkingowych.

Reklama

Rzecznik nepalskiej armii powiedział, że w sumie odnaleziono 28 ciał. Nieco inny bilans ofiar przedstawia szef stowarzyszenia nepalskich agencji trekkingowych. - Potwierdziliśmy, że zginęło 27 osób, inne zestawienia mówią jednak o 31 ofiarach - powiedział w rozmowie z radiem RMF FM Ganga Sagar Pant. 

Trzy ofiary z Polski. MSZ uruchomiło infolinię

Wczoraj potwierdzono, że wśród ofiar zejścia lawiny w Nepalu zidentyfikowano trzeciego Polaka - poinformował w czwartek rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. "Niestety potwierdzam, że jest trzecia śmiertelna ofiara zejścia lawiny w Nepalu zidentyfikowana przez naszych dyplomatów jako obywatel RP" - napisał na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

Dzień wcześniej resort potwierdził, że w wyniku zejścia lawiny zginęło dwóch polskich obywateli. Resort informował wtedy, że trwa identyfikacja pozostałych ofiar.

Wojciechowski poinformował też na Twitterze, że prezydent i szef MSZ Nepalu przekazali kondolencje dla polskich władz i społeczeństwa w związku ze śmiercią polskich obywateli w Himalajach.

W związku z wydarzeniami w Nepalu Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło infolinię dla rodzin polskich turystów. Po informacje mogą dzwonić pod numer: +48 22 523-88-80.

(mal)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje