Reklama

Reklama

List z oblężonego miasta do Caritas Polska

Caritas Aleppo przesłała do Caritas Polska "List z oblężonego miasta" - dowiedziało się Polskie Radio. W korespondencji prosi o pomoc dla tego oblężonego miasta Syrii. Dotychczas dzięki ofiarności Polaków zebrano 100 tysięcy złotych.

Rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska mówi, że Caritas Aleppo prowadzi wiele akcji niosących pomoc ofiarom konfliktu. "Co miesiąc wysyła między innymi do 2 tysięcy rodzin żywność, środki chemiczne, pomaga osobom starszym, prowadzi edukację" - wymienia. Paweł Kęska dodaje, że organizacja objęła również pomocą 150 rodzin, które uciekły z terenów objętych walkami.

W liście czytamy, że "realnym i ogromnym zagrożeniem dla miasta jest stały ostrzał i bombardowanie w dzielnicach i na ulicach, który wciąż jest przyczyną śmierci wielu osób i strat materialnych". 

Caritas Polska nadal prowadzi zbiórkę środków zapewniających pomoc mieszkańcom Aleppo. Osoby dotknięte walkami można wesprzeć poprzez wysłanie charytatywnej wiadomości SMS o treści SYRIA na numer 72052 lub wpłatę na konto Caritas z dopiskiem "Syria". Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.caritas.pl.

Aleppo od roku odcięte jest od prądu. Od stycznia mieszkańcy nie mają również dostępu do bieżącej wody. W mieście brakuje benzyny, gazu i oleju opałowego. 

Caritas Polska współpracuje z siostrzaną organizacją w Syrii od 2012 roku. Przekazywała już środki między innymi na szpital w Damaszku i paczki żywnościowe dla dzieci.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy