Reklama

Reklama

Masowe mordy, zamykanie granic, więzienie za posty na Facebooku. Raport Amnesty International

Aresztowania za krytykę władzy w mediach społecznościowych, zamykanie granic dla uchodźców, użycie bomb beczkowych i zamordowanie tysięcy cywilów - to tylko niektóre z wymienionych przez Amnesty International przykładów łamania praw człowieka w 2015 roku. Ta międzynarodowa organizacja pozarządowa przygotowała coroczny raport. Udokumentowano w nim "poważne naruszenia praw ekonomicznych, społecznych, politycznych i obywatelskich w 2015 roku w wielu krajach". Prezentujemy wybrane z nich. AI krytycznie oceniła też sytuację w Polsce.

Sytuacja w Polsce

Reklama

Sytuację w naszym kraju organizacja opisuje następująco:

"Parlament nie zmienił ustawodawstwa w zakresie przestępstw z nienawiści. Rząd zgodził się na relokację około 5000 uchodźców z Włoch i Grecji, co odbyło się w klimacie nietolerancji i dyskryminujących wypowiedzi podsycanych przez urzędników państwowych. Krajowe śledztwo w sprawie współpracy z CIA i tajnych więzień nadal było w toku.

Z końcem roku przyjęto szereg ustaw, co odbyło się bez konsultacji i publicznej debaty. Rzecznik Praw Obywatelskich, organizacje pozarządowe, Krajowa Rada Sądownictwa i inne organy wyraziły swoje zaniepokojenie w kwestii poszanowania praworządności".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje